Cam - Cephe Giydirme

 
5709

İnşaat Reklam Perdesi

 İnşaatların etrafını çevreleyen inşaat perdelerinin çirkin görüntüsünü kapatan ve aynı zamanda reklam mecrası olarak kullanılabilen genellikle vinil malzemeye ya da mesh malzemeye (delikli vinil) baskı yapılarak uygulamalardır. İnşaat alanını çepeçevre kaplayan baskılı inşaat perdesi uzun süreli kullanıma dayanıklı dökme malzeme kullanılarak üretilmelidir. Mevcut kontrplak zeminlerin üzerine defalarca kez yenilenebilir şekilde uygulama yapılabilir. Bulunduğu lokasyona göre billboard reklamlarıyla aynı etkiyi verebilecek inşaat perdeleri firmaların kendi sahip oldukları en kullanışlı reklam mecralarından biridir.

 
5709

Folyo - OWV Baskı

Dijital baskılı folyo ve one way vision (owv) en sık kullanılan baskılı malzeme türüdür. Yapışkan özellikleriyle bütün düz ve temiz yüzeylere yapışabilen bu malzemeler büyük ebatta ekonomik görsel sergileme imkanı sunar. İstenirse laminasyon uygulanarak baskının çizilmesinin önüne geçip dayanıklılığı arttırılabilir. One way vision (delikli folyo) ise içeriden dışarının görünmesi istendiği zaman kullanılır. Delikli olmasından dolayı görsel kaybı olur, bu yüzden küçük detaylı baskılar one way için tercih edilmemelidir. One way vision üzerine UV ya da solvent baskı tekniği ile baskı yapılır. Cam üzerine şeffaf folyo baskı da yapılabilir. İstenirse tam şeffaflığa sahip folyoya baskı yapılıp baskısız alanlarda folyonun yapışkan hissi olmadan uygulama yapılabilir. Şeffaf folyoda görsel normal folyaya nazaran görselin renk doygunluğu daha azdır. Bu uygulamalar bütün cama ya da cepheye yapılabileceği gibi kısmi ya da şekilli (cut-out) olarak da yapılabilir. Folyoların uzun süre dayanımlı olanı ya da kısa süreli kullanım için yapışkan bırakmayan çeşitleri mevcuttur. Kullanım şekli ve amacına göre malzeme seçimi yapılmalıdır.

 
5709

Vinil - Mesh Baskı

 Hem iç mekanda hem dış mekanda kullanılabilen, dökme ve lamine çeşitleri mevcut olan vinil malzemeye solvent ve UV baskı yapılabilmektedir. Baskılı vinil hem afiş olarak hem karkasa gerilerek tabela olarak kullanılabilir. Rüzgar alan alanlarda delikli vinil olan mesh kullanılmaktadır. Mesh ve vinil baskı mağaza kapamalarında, backdrop, sahne arkalarında, cephe giydirmelerinde, fuar alanlarında, billboardlarda, ışıklı ve ışıksız tabelalarda kullanılmaktadır. Kullanılacak yere göre montajı kuşgözü açılarak iple bağlama, zemine zımbalayarak tutturma, kolon dikilerek ya da sopa takılarak montaj yapılması sağlanır.

 
5709

Billboard Baskısı

 
5709

Raket Baskı

 
5709
0541 398 10 05